– Jag anser att Jonas Davidsson, Greg Hancock, Piotr Pawlicki och Chris Holder är klara. Sen är det lite riv om de andra tre platserna.
Två av dem måste besättas av svenska förare enligt reglerna. Då har Andersson Skill fyra namn att välja på: Daniel Davidsson, Fredrik Engman, Victor Palovaara och Dennis Jonsson.
Något eller några av frågetecknen kan rätas ut på den träning som han hoppas kunna genomföra under onsdagseftermiddagen. Dit kommer de fyra ovanstående namnen.
Sen är det en plats kvar att fylla. Och två förare att välja på.
Bjarne Pedersen eller nyförvärvet Vadim Tarasenko.
– Ska jag vara ärlig ska det väl mycket till om Bjarne inte kör. Han har tävlat mer hittills på säsongen och känner till vår bana bra sen tidigare säsonger.
Flera av de andra lagen i serien har under försäsongen träffats för olika aktiviteter, några har till och med kört både en och två träningsmatcher.
Men inte Piraterna. Där samlas alla förare för första gången på tisdag, för premiären mot Vetlanda.
– Jag är inte så orolig över det. Våra killar känner varandra väl sen tidigare säsonger eftersom vi bytt få förare i truppen.