Så gick det för östgötarna i Tjejvasan

Kristina Axelsson från Sya Skidklubb blev bästa östgötska när Tjejvasan arrangerades under lördagen. Här är de östgötska deltagarnas tider i Tjejvasan 2018:

25 februari 2018 16:07

Tävlingsklass:

25) Kristina Axelsson, Sya Skidklubb, 1.42.39, 47) Linnea Johansson, Linköpings Skidklubb, 1.47.12, 87) Jennie Halvarsson, Skidklubben Ringen, 1.53.20, 137) Lisa Dahlberg, Kimstad Gymnastik o IF, 1.58.30, 142) Jenny Sandh, Idrottsklubben Nocout.se, 1.59.03, 183) Mikaela Bergner, AXA Sports Club, 2.02.34, 186) Hanna Johansson, Ödeshögs Skidklubb, 2.02.54, 192) Anna Ledel, Ekängens Idrottsförening, 2.03.20, 216) Therese Lindquist, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 2.06.27, 256) Pia Andersson, Motala AIF Skidklubb, 2.09.10, 371) Anna Johansson, Ålems Orienteringsklubb, 2.16.57, 404) Jessica Bahlner, Norrköpings Skidklubb, 2.19.02, 436) Lena Hallgren, Linköpings Skidklubb, 2.21.15, 461) Ann-Charlotte Thorén, Motala AIF skidklubb, 2.23.07, 467) Eva Axelsson, Sya Skidklubb, 2.23.33, 477) Carin Marcusson, Linköpings Skidklubb, 2.24.25, 484) Johanna Bradley, Orienteringsklubben Kolmården, 2.24.42, 491) Anette Zackrisson, Idrottsklubben Nocout.se, 2.25.12, 509) Lotta Lundstedt, Sya Skidklubb, 2.26.49, 528) Cecilia Arnell, Linköpings Skidklubb, 2.28.04, 616) Camilla Edlund, Idrottsklubben Nocout.se, 2.37.40, 674) Susanne Olsson, Norrköping, 3.27.23, Eva Sandström, Norrköping, 2.34.13, Karolina Svensson, Linköping, 2.28.28, Tora Westerberg, Orienteringsklubben Kolmården, 2.28.46.

Motionsklass:

Jenny Curtsdotter, Sya Skidklubb, 2.17.16, Pauline Mysinge, Bråvalla Idrottsklubb, 2.47.34, Sofia Westerberg, Orienteringsklubben Kolmården, 2.47.51, Birgitta Karlsson Brefält, Norrköping, 2.49.12, Erika Gustafsson, Mantorp, 2.39.18, Sara Waernér, Linköping, 2.39.25, Malin Nylén, Linköpings Skidklubb, 2.39.44, Margareta Österman, Norrköping, 2.39.45, Lowisa Nyman, Linköping, 2.40.52, Annelie Augustsson, Skärblacka, 2.41.16, Marie Ottosson, Åtvidaberg, 2.41.49, Cecilia Jaginder, Sya Skidklubb, 2.42.25, Carina Oscarsson, Sya Skidklubb, 2.42.32, Agneta Eriksson, Orienteringsklubben Kolmården, 2.43.24, Anna Jansson, Sya Skidklubb, 2.43.39, Eva Widlund, Åby, 2.43.39, Cia Andersson, Finspång, 2.43.44, Tove Hamberg, Linköping, 2.44.31, Anna Eklund-Bona, Linköping, 2.45.12, Ellinor Håkansson, Tjalve Idrottsförening Norrköping, 2.45.22, Kajsa Johansson, Jönköpings Orienteringsklubb, 2.45.38, Julia Eriksson, Orienteringsklubben Kolmården, 2.45.39, Mia Eklöw, Borensbergs IF Cykel och Skidklubb, 2.45.49, Cecilia Dahlgren, Norrköping, 2.46.26, Emma Axén, Motala, 2.46.50.

Stella Ternström, Sturefors, 2.47.03, Marika Lundin, Tjällmo, 2.47.04, Ramona Aktner, Tjällmo, 2.55.52, Jennie Lenngren, Norrköping, 2.56.25, Åsa Johansson, Kimstad Gymnastik o IF, 2.56.35, Christina Svahn, Linköping, 2.56.38, Josephine Statham, Kisa, 2.56.46, Maria Kostmann, Norrköping, 3.00.23, Anne Axelsson, Norrköping, 3.00.49, Elisabeth Nägga, Rimforsa, 2.57.18, Hilma Momark, linköping, 2.57.33, Lotta Bardun-Anderson, Svärtinge, 2.57.35, Birgitta Karlsson, Motala, 2.57.50, Camilla Brindmark, Åtvidaberg, 2.58.48, Anna Ingvarsson, Rimforsa, 2.59.05, Jenny Lindqvist, Finspång, 2.49.16, Sandra Petersson, Sya Skidklubb, 2.49.56, Anki Sundeborn, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 2.50.01, Eva Ericsson, Sya Skidklubb, 2.50.12, Elin Hägerström, Vadstena, 2.50.32, Carina Malmlöv, Vadstena, 2.50.32, Vivianne Johansson, Finspångs Skid och Orienteringsklubb, 2.50.40, Elin Montecinos, Linghem, 2.50.59, Frida Karlsson, Linköping, 2.51.05, Anne Charlotte Nordenhed, Vreta kloster, 2.51.10.

Gunilla Urman, Brokind, 2.51.39, Kristina Lundwall, Björkfors Gymnastik O IF, 2.51.42, Helén Tell, Sturefors, 2.52.00, Karolina Béve, Sya Skidklubb, 2.53.23, Hedvig Markgren, Linköping, 2.53.35, Marie Hägerström, Vadstena, 2.53.54, Ingela Askbom, Linköping, 2.53.59, Lotta Dahl, Linköping, 2.54.53, Sara Norling, Kimstad Gymnastik o IF, 2.55.07, Camilla Karlsson, Linköping, 2.55.28, Lena Lindgren, Mantorp, 3.10.04, Cecilia Forsman, Motala, 3.10.29, Linnea El-Solh, Vreta kloster, 3.10.41, Laina Högfors, Linköping, 3.10.41, Annika Canbäck, Linköping, 3.01.10, Emma Johansson, Linköpings Skidklubb, 3.01.23, kristina svanqvist, Norrköping, 3.01.24, Sophia Setterberg, Skäninge, 3.01.34, Ragnhild Ivarsson Walther, Finspång, 3.01.43, Linda Westerlund, Vreta Skid o Motionsklubb, 3.01.47, Katarina Sköldstam, Norrköping, 3.02.07, Cecilia Kindefält, Kisa, 3.02.35, Anna Figaro, Linköping, 3.03.07, Ann Antmar-Karlsson, Motala, 3.03.23, Karin Ståhl Gunnarsson, Linköping, 3.03.23.

Johanna Palomäki, Motala, 3.03.24, Sara Ljungdahl, Stadium Idrottsförening, 3.03.49, Karin Hjelte, Söderköping, 3.04.29, Lotta Borgiel, Vingåkers Orienteringsklubb, 3.04.38, Ingrid Nyström, Sya Skidklubb, 3.05.15, Malin Nordström, Norrköping, 3.05.15, Sofia Robertsson, Linköping, 3.05.20, Sofie Sandberg, Vikingstad, 3.06.00, Veronica Herge, Åtvidaberg, 3.06.18, Anna-Karin Magnusson, Sya Skidklubb, 3.06.25, Tone Hult, Linköpings Skidklubb, 3.06.31, Lilian Henriksson, Linköping, 3.06.40, Margareta Didriksson, Ljungsbro, 3.07.13, Josefin Forslind, Linköping, 3.07.49, Julia Ridal, Svärtinge, 3.08.02, Karin Ernman Kornhammar, Norrköping, 3.08.26, Sara Abrahamsson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 3.08.27, Elsa Dahlén, Linköpings Skidklubb, 3.08.52, Helena Lindgren, Norrköping, 3.09.03, Katarina Berggren, Mjölby, 3.16.43, Johanna Hedberg, Linköping, 3.17.08, Lena Wahlström, Norrköping, 3.20.48, Jane Vanky, Vreta kloster, 3.20.59, Sofia Hedberg, Linköping, 3.21.00, Malin Rahm, Linköping, 3.21.15.

Sofia Lager, Linköping, 3.21.43, Karin Emilsson, Åby, 3.18.22, Anna Thalin, Vreta Skid o Motionsklubb, 3.18.50, Lina Olsén, Åtvidaberg, 3.18.52, Veronica Carlberg, Norrköping, 3.19.50, Kristin Andersson, Linköping, 3.20.03, Erika Carinci, Finspång, 3.11.26, Ulrika Bergman, Vreta kloster, 3.11.29, Annika Gustavsson, Åtvidaberg, 3.11.37, Alexandra Gilstring, Linköping, 3.11.52, Maria Ström, Linköping, 3.12.05, Erica Ström, Linköping, 3.12.05, Lovisa Nord, Linköping, 3.12.17, Anna Häll, Kimstad Gymnastik o IF, 3.12.30, Filippa Jarlert, Norrköping, 3.12.43, Anna Wejde, Åby, 3.12.44, Johanna Gårdstam, Linköping, 3.13.04, Pernilla Johansson, Zinkgruvans Idrottsförening, 3.13.24, Agneta Sundell, Söderköping, 3.13.39, Lotta Dahlin, Vreta kloster, 3.14.08, Elinor Särner, Linköping, 3.14.09, Therese Précenth, Mjölby, 3.14.42, Helene Ekström Mörlin, Norrkoping, 3.14.48, Annika Hallgren, Norrköping, 3.15.40, Victoria Nisu, Norrköping, 3.15.50.

Johanna Löfgren, Norrköping, 3.15.59, Annette Johansson, Tjällmo, 3.16.10, Maria Blomqvist, norrköping, 3.30.29, Matilda Löwendahl, Linköping, 3.31.20, Madeleine Bergius, Vreta Skid o Motionsklubb, 3.22.12, Gunborg Gidby, Vikingstad, 3.22.49, Josefine Landberg Carlzon, Norrköping, 3.22.55, Anna Gryvik, Linköping, 3.23.12, Elin Landberg, Högsjö, 3.23.53, Ann-Christine Karlsson, Linköping, 3.24.07, Julia Johansson, Sya Skidklubb, 3.24.16, Marie Håkansson, Sya Skidklubb, 3.25.01, Louise Kruse Svensson, Linköping, 3.25.27, Annkristin Johansson, Linköping, 3.25.39, Madeleine Håkansson, Norrköping, 3.26.11, Martina Lundqvist, Linköping, 3.26.13, Laila Braam, Kimstad Gymnastik o IF, 3.26.22, Lena Steenslow, Linköping, 3.26.43, Maja Albrektson, Linköping, 3.26.49, Kajsa Jonasson, Linköping, 3.27.13, Bodil Nordmark, Linköping, 3.27.27, Linda Snejde, Linköping, 3.28.27, Johanna Elmqvist Vahlberg, Linköping, 3.28.43, Susanne Danielsson, Motala, 3.29.05, Olivia Petrich, Motala, 3.29.05.

Marita Larsson, Linköping, 3.29.40, Lena Öberg, Söderköping, 3.29.44, Anna Lundh, Linköping, 3.30.01, Lotta Gustavsson, Motala, 3.37.55, Kajsa Rohle'n, Motala, 3.37.55, Märta Nilsson, Åtvidabergs Idrottsförening, 3.37.57, Jenny Enerby, Åtvidabergs Idrottsförening, 3.37.58, Catrin Nejdeby, Åtvidaberg, 3.38.03, Ann-Marie Holm, Vreta Skid o Motionsklubb, 3.38.22, Sofia Gärdin, Vreta kloster, 3.38.30, Camilla Lindgren, Norrköping, 3.38.34, amanda jansson, linköping, 3.38.48, Emma Knutsson, Väderstad, 3.38.50, Alexandra Mattsson, Linköping, 3.38.59, Ingela Rondahl Johansson, Svärtinge, 3.39.05, Sofia Edström, Linköping, 3.44.25, Linda Magdesjö, Ljungsbro, 3.44.27, Ywette Magdesjö, Ljungsbro, 3.44.27, Katarina Hesoun, Linköping, 3.44.30, Ann Sofi Avindell, Ljungsbro, 3.39.33, Eva Kätting, Norrköping, 3.39.46, Åsa Löfgren, Norrköping, 3.39.49, Sara Bergenrot, Åtvidaberg, 3.39.56, Helena Dahlqvist, Åtvidaberg, 3.40.06, Alicia Reinhed, Linköping, 3.40.06.

Karoline Blosse Groth, Norrköping, 3.41.28, Johanna Pahlmgren, Norrköping, 3.41.53, Pernilla Nilsson, Motala, 3.42.20, Eva-Lena Olsén, Åtvidaberg, 3.32.07, Anna Lundqvist, söderköping, 3.32.28, Viktoria Westling, Sya Skidklubb, 3.33.17, Julia Rosén, Linköping, 3.33.19, Malin Karlsson, Norrköping, 3.33.55, Michaela Enmark, Väderstad, 3.33.59, Annelie Gustafsson, Finspång, 3.33.59, Anna Trosell, Mantorp, 3.35.08, Cecilia Rondahl, Norrköping, 3.35.19, Eva Eriksson, Motala, 3.35.31, Charlotte Vanky, Norrköping, 3.36.40, Helen AXELSSON, Åtvidaberg, 3.36.53, Monica Bunte, Linköping, 3.36.58, Gunn Hellbom, Linköping, 3.37.08, Ann Sofie Grindestam, Linköping, 3.37.37, Therese Görling, Kisa, 3.55.18, Ebba Abrahamsson, Vikingstad, 3.55.27, Anette Sörensson, Sya Skidklubb, 3.55.45, Matilda Lorentzon, Linköping, 3.45.55, Liselott Sebring, Kisa, 3.45.59, Karin Öberg, Regna Idrottsförening, 3.46.08, Evelina Edén Sjögren, Linköping, 3.46.42.

Katarina Nägga, Rimforsa, 3.46.49, Jenny Forsberg, Linköping, 3.46.55, Annelie Helmfrid, Linköping, 3.46.57, Jenny Johansson, Vadstena, 3.47.16, Gunilla Andersson, Vadstena, 3.47.19, Ingela Kassel, Söderköping, 3.47.22, Britt Mari Johansson, Mjölby, 3.47.37, Marina Karlsson, Linköping, 3.47.39, Karin Gunnarsdotter, Sya Skidklubb, 3.47.56, Emma Haring, Linköping, 3.48.55, Josefina Liljestrand, Norrköping, 3.49.12, Klara Björkqvist, Motala, 3.49.22, Frida Persson, Åtvidaberg, 3.49.38, Sophie Boodé, Linköping, 3.50.19, AnnMarie Georgson, Norrköpig, 3.50.36, Catharina Bergström, Åby, 3.51.13, Lovisa Anderssson, Finspång, 3.51.34, Helen Helmfrid, Linköping, 3.51.36, Lotta Strömberg, Linköping, 3.52.04, Sandra Wederberg, Norrköping, 3.52.07, Lotta Persson, Åtvidaberg, 3.52.22, Åsa Malmström, Söderköping, 3.52.44, Lena Fullmestad, Sya Skidklubb, 3.53.05, Carina Adolfsson, Kisa Sportklubb, 3.53.08, Ann Louise Carlzon, Åby, 3.53.27.

Christina Wictorsson, Borensberg, 3.53.33, AnnaKarin Schelin, Vreta kloster, 4.06.27, Eva Öberg, Regna Idrottsförening, 4.07.46, Gudrun Duchen, Norrköping, 4.15.10, Agneta Högstedt, Norrköping, 4.16.02, Amelie Öhlund, Linköping, 4.16.12, Louise Wretemark, Mjölby, 4.17.34, Åsa Frykman, Mantorp, 4.17.50, Jenny Liv, Kisa, 4.19.13, Susanne Bengtsson, Linköping, 4.08.44, Malin Liedberg, Linköping, 4.09.12, Caroline Drott, Svärtinge, 4.09.41, Marita Landstedt, Linköping, 4.09.44, Susan Vestlund, Björkfors Gymnastik O IF, 4.09.47, Agnetha Bennstam, Linköpings Skidklubb, 4.10.24, Jessica Nyrell, Åby, 4.10.34, Louise Bradley, Lotorp, 4.10.46, Victoria Möller, motala, 4.11.19, Brita Lodén, Linköping, 4.11.25, Mirjam Schimanke, Norrköpings Skidklubb, 4.11.29, Amanda Svensson, Linköping, 4.11.52, Anette Vristel, Motala, 4.12.22, Annika Bogg, Sya Skidklubb, 4.12.36, Petra Andersson, Norrköping, 4.14.16, Lena Thörn Wennerqvist, Boxholm, 3.56.15.

Maria Strömqvist, Kimstad Gymnastik o IF, 3.56.22, Hanna Lindeberg, Norrköping, 3.57.34, Karin Frånlund, Sya Skidklubb, 3.58.52, Iiris Wallin, Sya Skidklubb, 3.59.22, Anna Ekman Isaksson, Rimforsa, 3.59.29, alicia montecinos, mjölby, 3.59.47, natalie duchen, norrköping, 4.00.03, Åsa Andersson, Norrköping, 4.00.32, Cornelia Kristiansson, Motala, 4.01.02, Charlotte Kristiansson, Motala, 4.01.02, Anita Hellberg, Kolmården, 4.01.22, Kristina Halldin, Norrköping, 4.01.43, Gunilla Bergstrand, Linköpings Skidklubb, 4.01.47, Caroline Von Schéele, AXA Sports Club, 4.02.10, Ingeli Nilsson, Vikbolandet, 4.02.43, Catarina Karlsson, Norrköping, 4.02.44, Camilla Skagervik, Vikbolandet, 4.02.45, Cecilia Halldin, Söderköping, 4.03.07, Annelie Nordström, Motala, 5.04.20, Eva Mörnås Bergmark, Norrköping, 5.07.14, Carola Fröjd/Ahlström, Kisa Sportklubb, 5.16.30, Patricia Araya Rojas, Kisa Sportklubb, 5.16.30, Linda Geisler, Kolmården, 4.24.27, Karin Eklund Johansson, Linköpings Skidklubb, 4.25.01, Lisa Lagerblad, Linköping, 4.26.21.

Isa Welander, Linköping, 4.28.10, Sofia Jansson, Linköping, 4.28.14, Elin Jansson, Linköping, 4.28.15, Maria Jernnäs, Linköping, 4.29.14, Anna Jansson, Målilla Orienteringsklubb, 4.30.39, Cecilia Boman, Sya Skidklubb, 4.30.52, Pernilla Andersson, Motala, 4.37.01, Ammie Johansson, Linköping, 4.42.12, Maria Johansson, Mjölby, 4.43.02, Malin Runering, Linköping, 4.43.27, Monica Hultgren, Väderstad, 4.43.30, Jenny Kindberg, Finspång, 4.43.45, Åsa Wirf, Linköping, 4.48.01, josefin wirf, linköping, 4.48.03, Sara Rosell, Finspång, 4.48.20, Lina Lindgren, Åtvidaberg, 4.50.04, Josefin Valenzuela, Linköping, 4.51.59, Karin Bergström, Linköping, 4.53.24, Nina Mattsson, Tjalve Idrottsförening Norrköping, 5.41.23, Elin Mattsson, Tjalve Idrottsförening Norrköping, 5.41.25, Helene Strömstedt, Kolmården, 5.44.35, Sogol Kharrazi, Linköping, 6.49.13.

(Med reservation för att några östgötska deltagare kan ha fallit bort eller fått felaktiga tidsnoteringar i resultathanteringen)

Så jobbar vi med nyheter
 Läs mer här!