Så gick det för östgötarna i Öppet spår

Många äro de östgötar som kämpat med kyla och sträva spår under söndagen och måndagen i "Öppet spår". Har ni en kompis som har åkt?

27 februari 2018 13:00

Här är tiderna för de deltagare som anmält Östergötland som hemkommun och som har genomfört "Öppet spår" mellan Sälen och Mora under söndagen och måndagen (namnen i bokstavsordning):

Allan Abbott, Linghem, 8.48.39, Jonas Abrahamsson, Norrköping, 11.31.07, Viktor Adolfsson, Valdemarsvik, 11.01.52, Erik Agerbjörk, Linköping, 9.36.40, Mattias Agnebrink, Mjölby, 8.05.00, Sofia Ahlqvist, Linköping, 11.32.22, Håkan Anderson, Sälens Idrottsförening, 8.58.35, Krister Andersson, Norrköping, 11.01.08, Nicklas Andersson, Sya Skidklubb, 10.15.15, David Andersson, Linköping, 10.45.21, Jan Andersson, Norrköping, 9.37.47, David Andersson, Linköping, 9.20.20, Stefan Andersson, Motala, 8.53.06, Martin Andersson, Linköpings Skidklubb, 8.55.20, Åsa Andersson, Ljungsbro, 11.51.02, Pedro Andersson, Finspång, 7.30.25, Ingrid Andersson, Linköpings Skidklubb, 11.30.23, Mattias Andersson, Norsholm, 11.21.31, Mikael Andreasson, Linköpings Skidklubb, 8.35.09, Ann-Sophie Andreasson, Linköping, 10.46.35, Joachim Andreasson, Idrottsklubben Nocout.se, 10.45.33, Hans Arwin, Sya Skidklubb, 12.57.00, Elisabet Ax, Ödeshögs Skidklubb, 10.49.26, Christer Ax, Kolmården, 7.56.36, Marie Axelsson, Linköping, 10.47.28.

Anders Bagge, Linköping, 9.44.09, Karin Bagge, Linköpings Skidklubb, 10.15.21, Agneta Bengtsson, Finspång, 11.24.32, Fredrik Bengtsson, Rimforsa, 12.28.02, Marcus Bennstam, Linköpings Skidklubb, 6.24.08, Helena Berg, Ljungsbro, 10.33.08, Martin Berggren, Linkoping, 10.50.33, Ingalill Billgren, Ljungsbro, 11.34.57, Rasmus Birch Tyrberg, Linköping, 8.39.47, Daniel Bjärnlid, Linköping, 10.39.57, Mats Bjärnlid, Linköping, 10.48.37, Hans Björling, Söderköping, 7.32.50, Linnea Blomberg, Norrköping, 13.06.39, Christoffer Blomberg, Linköping, 8.33.38, Claes Bogren, Vikbolandet, 11.54.43, Joachim Borg, Linköping, 8.23.00, Caroline Borg, Linköping, 10.52.26, Andreas Borgestad, Linköpings Skidklubb, 10.50.36, Ida Borgö, Vreta Skid o Motionsklubb, 7.11.02, Mikael Bork, Ålberga Gymnastik o Idrottsförening, 9.10.53, Pontus Brander, Norrköping, 6.36.00, Michael Brask, Kimstad Gymnastik o IF, 10.03.28, Thomas Broberg, Sya Skidklubb, 9.52.37, Mattias Broddegård, Skogspojkarnas OK, 11.24.59, Magnus Broddegård, Norrköping, 11.15.51.

Joakim Broddegård, Norrköping, 11.13.46, Oscar Broddegård, Skogspojkarnas OK, 11.24.51, Peter Brorsson, Linköping, 8.29.56, Anders Brüning, Finspång, 6.50.12, Tommy Busk, Linköpings Skidklubb, 7.21.20, Emma Busk Winquist, Linköpings Skidklubb, 10.14.42, Moa Bydén, Linköping, 11.17.51, Marcus Bylund, Mjölby, 7.45.58, Peter Carlson, Stadium Idrottsförening, 8.47.10, Thomas Carlsson, Norrköping, 9.27.39, Mikael Carlsson, Åtvidabergs Idrottsförening, 11.19.56, Linnea Castenfors, Linköping, 10.53.13, Maria Clementz, Sockertoppen Idrottsförening, 8.59.28, Niklas Cserhalmi, Norrköping, 6.59.12, Anders Dahlgren, Norrköping, 8.39.49, Lars Göran Dahlin, Vreta kloster, 11.27.38, Christian Dahlström, Mjölby, 12.05.37, Joel Dahné, Åby, 7.51.17, Eva Danielsson, Linköpings Skidklubb, 13.02.41, Jesper Danielsson, Rimforsa, 8.13.41, Tobias Davidsson, Linköping, 10.47.05, Viktor Dettmer, Motala, 8.00.00, Martin Edman, Svärtinge, 13.21.24, Jonas Ehrs, Linköpings Skidklubb, 6.53.23, Johan Ekberg, Linköping, 10.03.46.

Björn Ekenberg, Vikingstad, 10.47.31, Bengt Ekermo, Linköpings Skidklubb, 8.40.08, Emil Ekman, Norrköping, 11.25.49, Martin Enebjörk, Borensberg, 7.13.26, Dennis Eng, Sturefors, 9.01.14, Fredrik Eng, Svärtinge, 9.01.13, David Engblom, Linköping, 7.16.18, Axel Engström, Norrköping, 8.50.08, Henrik Erici, Linköpings Skidklubb, 8.54.04, Sten Erici, Linköpings Skidklubb, 13.17.49, Patrik Eriksson, Orienteringsklubben Kolmården, 5.48.19, Jonas Eriksson, Linköping, 7.54.13, Lars Eriksson, Vikbolandet, 9.04.11, Oscar Eriksson, Linköping, 10.06.01, Christer Eskilsson, Linköping, 9.32.25, Peter Fahlstedt, Skogspojkarnas OK, 9.07.40, Henrik Fors, Norrköping, 8.31.25, Rebecca Fredriksson, Norrköping, 11.53.47, Robin Fredriksson, Norrköping, 11.41.34, mikael fridh, norrköping, 10.07.57, Johan Frimodig, Linköping, 8.34.37, Anders Fröberg, Linghem, 07.25.28, Tomas Funquist, Norrköping, 8.13.19, Anna Granath, Linköping, 11.29.56, Johan Granath, Skänninge, 8.28.16, Martin Granholm, Sya Skidklubb, 10.52.16. Lovisa Granman, Vadstena, 10.02.09, Magdalena Gryvik, Sya Skidklubb, 11.13.13, Pedro Gustafsson, Motala, 8.25.54, Mattias Gustafsson, Åtvidaberg, 10.06.02, Per Gustafsson, Linköping, 12.22.19, Hans Gustafsson, Linköping, 10.45.03, Staffan Gustavsson, Linköpings Skidklubb, 8.18.29, Nicklas Gustavsson, Sya Skidklubb, 9.55.02, Clas-Fredrik Gyllenhammar, Sya Skidklubb, 10.17.03, Gertie Gärderup, Grytgöls Idrottsklubb, 10.13.16, Bo Gärderup, Grytgöls Idrottsklubb, 7.36.55, Nathanael Göransson, Llinköping, 8.48.45, Lars Göransson, Söderköping, 9.09.15, Lena Hagberg, Linköpings Skidklubb, 10.52.06, Per Hagegård, Linköping, 12.17.58, Maria Hagegård, Linköping, 12.18.02, Emma Hallberg, Linköping, 11.33.15, Linda Hansen-Jansson, Regna Idrottsförening, 8.24.44, Claes Hanström, Åtvidabergs Idrottsförening, 9.36.19, Petter Haugskott, Linköping, 7.18.53, Madeleine Hedberg, Linköping, 7.53.24, Jesper Hedberg, Linköping, 7.53.25, caroline hedvall, Norrköping, 9.21.24, Fredrik Henning, Norrköping, 8.31.33, Axel Hill, Linköping, 10.18.30.

Hanna Hillerstig, Grillby, 11.03.51, Eric Hjelmberg, Linköping, 10.17.58, Linda Hollertz, Svärtinge, 9.36.40, Axel Hollertz, Ringarum, 9.26.15, Katarina Holman, Ljungsbro, 10.12.21, Christer Holman, Ljungsbro, 9.36.42, Bertil Hult, Vreta Skid o Motionsklubb, 8.48.11, Gustav Hultberg, AXA Sports Club, 10.46.16, Andreas Håkansson, Tjalve Idrottsförening Norrköping, 7.42.58, Ulf Håkansson, Sya Skidklubb, 11.48.52, Björn Hässler, Linköpings Skidklubb, 8.55.02, Magnus Idman, Rejlers Idrottsförening, 7.14.26, Catarina Ingeson, Norrköping, 12.18.27, Sanne Ingvarsson, Linköping, 10.42.13, Anders Isaksson, Björkfors Gymnastik O IF, 7.12.39, Timmy Jacobsen, Linköping, 8.17.30, Jonny Jacobson, Norrköping, 11.15.44, Rickard Jacobsson, Söderköpings Skidklubb, 8.13.48, Gustav Jansson, Linköping, 9.14.56, Björn Jeansson, Kisa Sportklubb, 10.00.01, Andreas Joelsson, Linköping, 8.50.41, Malin Johansson, Motala, 7.52.39, Rasmus Johansson, Sturefors, 7.35.30, Patrik Johansson, Vreta Skid o Motionsklubb, 8.23.32, Björn Johansson, Åtvidaberg, 12.03.31.

Billy Johansson, Kolmården, 11.06.04, Malin Johansson, Linköping, 9.35.13, Oskar Johansson, Norrköping, 8.50.19, Therese Johansson, Motala, 10.21.13, Jimmy Johansson, Linköping, 9.50.55, Johan Jönsson, Linköping, 9.48.51, Johan Jönsson, Linköping, 7.43.02, Martin Karlsson, Linköping, 10.39.14, Mikael Karlsson, Finspång, 11.24.20, Tobias Karlsson, Rimforsa, 10.59.43, Anders Karlsson, Vikbolandet, 10.18.33, Carin Kierkegaard, Sya Skidklubb, 8.58.45, Pär Kierkegaard, Vikingstad, 8.50.05, Lena Kjällander, Linköping, 12.27.42, Axel Kollberg, Norrköping, 12.19.20, Åke Kolsbo, Sya Skidklubb, 10.08.44, Johan Kulin, Linköping, 7.48.51, Filip Kullander, Linköping, 9.18.35, Daniel Kågemalm, Linköpings Skidklubb, 8.33.41, Fredrik Kållberg, Linköping, 9.45.25, Ida Kärnsund, Linköping, 9.33.21, Helen Laks, Söderköpings Skidklubb, 10.45.51, Emil Langlet, Linköping, 6.47.45, Emelie Larsson, Linköping, 10.17.53, Tomas Larsson, Söderköping, 7.22.15.

Per Larsson, Norrköping, 7.36.20, Daniel Larsson, Norrköping, 8.22.59, Johan Larsson, Norrköping, 10.45.06, Mikael Lennermark, Söderköping, 8.28.52, Magnus Levin, motala, 12.50.58, Petter Lind, Åby, 7.48.23, Simon Lind, Linköping, 10.03.23, Henric Lindahl, Norrköpings Skidklubb, 9.49.21, Sara Linde, Vadstena, 11.49.08, Freddie Lindekrantz, Söderköping, 7.34.55, Michael Lindh, Sya Skidklubb, 10.15.13, Anton Lindman, Linköping, 10.04.36, Jesper Lindsten, Linköping, 10.21.12, Lena Lindström, Linköping, 8.31.20, Simon Linnér, Motala, 8.41.57, Per Lundell, Åby, 11.15.46, Marcus Lundgren, Linköping, 11.34.25, Jonas Lundgren, Linköping, 10.01.09, Ing-Marie Lundgren, Linköping, 8.39.07, Henric Lundqvist, Skogspojkarnas OK, 8.03.43, Mattias Lövgren, Linköpings Skidklubb, 6.42.06, Annika Maathz, Norrköping, 9.56.24, Per Madsen, Vreta Skid o Motionsklubb, 8.10.18, Albin Mannerfelt, Linköping, 10.59.58, Elsa Martinsson, Rimforsa, 9.17.27.

Jonathan Mira, Linkoping, 8.15.46, Hanna Modig Tjärnström, Linköping, 11.37.44, John-William Momark, Idrottsklubben Nocout.se, 8.00.01, Erik Muregård, Linköping, 10.48.39, Jimmy Mustonen, Linköping, 8.31.15, Kim Myhrman, Söderköpings Skidklubb, 8.12.45, Pernilla Myrelid, Linköpings Skidklubb, 10.52.05, Fredrik Mård, Norrköping, 8.45.24, Feliciano Mård, Linköping, 10.47.34, Sören Nicklasson, Finspång, 9.01.40, Karin Niklasson, Norrköping, 10.28.39, David Nilsson, Norrköping, 9.19.12, Jörgen Nilsson, Valdemarsvik, 10.43.05, Mats Nilsson, Motala AIF Skidklubb, 9.48.36, Linnea Niss, Linköping, 12.58.57, Inger Niss, Linköping, 11.05.34, Sören Nordeman, Kimstad Gymnastik o IF, 9.16.27, Ville Nordeman, Kimstad Gymnastik o IF, 9.16.28, Lennart Nordström, Motala, 12.10.56, Lisa Norell, Linköpings Skidklubb, 12.44.35, Tony Nylander, Tjällmo, 11.10.22, Andreas Odhage, Linköpings Skidklubb, 10.58.11, Lars-Olof Ohlsson, Sya Skidklubb, 8.08.28, Glädje Erik Olsson, Linköping, 6.17.30, Magnus Oskarsson, Molkoms SK, 9.07.05.

Marcus Pahlmgren, IFK Mora Skidklubb, 8.28.51, Olof Persson, Vreta Skid o Motionsklubb, 7.24.40, Johan Persson, Vreta Skid o Motionsklubb, 7.24.23, Magnus Peterson, Linköping, 9.04.02, Hans Pettersson, Linköpings Skidklubb, 6.03.19, Pierre Pettersson, Rimforsa, 11.47.19, Victor Pettersson, Linköpings Skidklubb, 12.26.43, Arvid Pettersson, Åtvidaberg, 12.44.59, Anthony Pilkjaer, Linköping, 8.55.49, Johan Proos, Norrköping, 7.03.35, Edvard Pubols, Norrköping, 10.00.07, Anna Pucar Rimhagen, Motala, 10.04.13, Helene Ranta, Ljungsbro, 11.50.04, Peder Renholm, Vreta Skid o Motionsklubb, 8.11.08, Elsa Rimhagen, Motala, 10.04.11, Nils Ringborg, Norrköping, 11.22.33, Sara Ringborg, Norrköping, 10.25.06, Peter Rinman, Åby, 8.06.04, Maria Rosander, Norrköping, 13.02.33, Jennifer Rosander, Norrköping, 13.02.35, Erik Rosander, Linköping, 9.05.42, Sofia Rosenquist, Linköping, 10.29.47, Adam Runesson, Forserums Skid o Orienteringsklubb, 10.49.57, Maarit Rydberg, Norrköping, 12.03.46, Patrik Rydberg, Norrköping, 10.15.01.

Hugo Rydberg, Norrköping, 8.46.44, Veikko Räihä, AXA Sports Club, 11.34.21, Robin Rörberg, Sya Skidklubb, 10.57.11, Andreas Sabell, Söderköpings Skidklubb, 9.28.13, Oskar Saether, Linköping, 8.58.13, Uni Sallnäs, Linköping, 8.36.50, Stefan Sand, Kolmården, 7.39.08, Magnus Sandberg, Kimstad Gymnastik o IF, 8.48.28, Göran Sander, Linghem, 9.21.54, Joacim Sandqvist, Idrottsklubben Nocout.se, 10.05.57, Niklas Sandström, Borensbergs IF Cykel och Skidklubb, 9.48.41, Per Sandström, Linköping, 9.08.25, Elisabet Scheiderbauer, Sya Skidklubb, 10.53.42, Sofie Sech, Norrköping, 11.22.30, Mikael Singstedt, Norrköping, 9.07.50, Roger Sjöberg, Motala AIF Skidklubb, 8.01.56, Björn Sjöberg, Borensberg, 6.51.52, Anton Sjödin, Linköping, 9.45.31, Rolf Sjögren, Sya Skidklubb, 8.44.09, Thomas Sjögren Gustafsson, Motala, 7.55.28, Christoffer Sjöwall, Norsholm, 8.49.06, Jan Skagervik, Vikbolandet, 11.39.41, Jesper Skommargård, Norrköping, 11.53.33, Vlado Spasojevic, Motala, 10.04.11, Joachim Stigenhed, Sya Skidklubb, 7.25.26.

Rebecca Stigenhed, Sya Skidklubb, 9.14.59, Emil Stjärnborg, Linköping, 10.14.12, Anna Stockborn, Linköping, 9.55.03, Conny Striem, Sya Skidklubb, 13.32.02, Johan Strömqvist, Åby, 7.51.12, Roger Strömqvist, Kimstad Gymnastik o IF, 11.52.53, Jonathan Sundin, Täby IS Skidklubb, 6.39.28, Tomy Svahn, Idrottsklubben Nocout.se, 9.22.41, Bo Svedevall, Orienteringsklubben Linné, 8.26.43, Nina Svenman, Linköping, 7.52.11, Eva Svennberg-Eriksson, Norrköping, 9.25.20, Urban Svensson, Kuddby Idrottsförening, 7.48.26, Viktor Svensson, Söderköping, 7.09.23, Mattias Svensson, Åtvidabergs Idrottsförening, 10.46.31, Johanna Svensson, Vreta Skid o Motionsklubb, 11.45.26, Kicki Söderberg, Linköping, 10.06.14, Anders Söderberg, Idrottsklubben Nocout.se, 7.23.46, Göran Söderholm, Linköping, 7.20.38, David Söderqvist, Norrköping, 10.39.32, Rikard Tallberg, Skärblacka, 9.11.38, Jonas Tell, Sturefors, 8.08.33, Thomas Thor, Motala, 8.51.54, Michael Thorén, Motala, 6.23.43, Benjamin Thornell, Linköping, 9.22.25, Annie Toren, Motala, 6.23.33. Benny Torstensson, Skärblacka, 8.41.11, Sara Tuomaala, Vreta Skid o Motionsklubb, 8.20.38, Magnus Vahlberg, Linköping, 10.13.38, Henry Valjus, Ödeshög, 12.11.01, Katarina Vanky, Vreta kloster, 11.16.02, Farkas Vánky, Vreta kloster, 11.27.38, Markus Vilhelmsson, Linköping, 9.14.51, Sanna Wahlqvist, Linköpings Skidklubb, 9.05.23, Anna Wallstedt, Vadstena, 12.22.42, Frank Wedzinga, Linköping, 12.41.53, Magnus Wennerholm, Linköpings Skidklubb, 9.03.29, Janne West, Linköping, 8.44.59, Daniel Wester, Linköping, 11.36.04, Josefine Wester, Linköping, 11.36.02, Tobias Wester, AXA Sports Club, 12.24.16, Agnes Westerberg, Trollhättans Skid o Orienteringsklubb, 8.40.52, Anders Westin, Linköpings Skidklubb, 8.20.47, Carl Westman, Vångabergets Slalomklubb, 11.16.54, Anders Whass, Norrköping, 8.57.55, Madelaine Wiklander, Norrköping, 10.50.17, Theodor Wiklund, Norrköping, 8.45.28, Anders Wilzén, Linköping, 11.29.24, Karl Zajac, Linköpings Skidklubb, 8.37.42, Ulf Åkerberg, Linköpings Skidklubb, 10.17.38, Robin Ählman, Gusum, 8.13.45. Daniel österberg, kolmården, 9.34.46, Joel Österqvist, Kolmården, 7.53.44.

(Med reservation för att några östgötska deltagare kan ha fallit bort eller fått felaktiga tidsnoteringar i resultathanteringen).

Så jobbar vi med nyheter
 Läs mer här!