När Corren kommer dit är det ett 50-tal på plats. Fanny Plymoth är först i kön. Hon har också stått där allra längst.
– Sedan 11.40 i går, berättar hon.
Varför gör du det här?
– "Varför"??? Om jag hade varit någon annanstans så hade jag ändå inte kunnat koncentrera mig. Givetvis vill man vara längst fram, men man kommer ändå bara två steg från paradise, säger hon.
Andrea Jinstrand sitter en bit ifrån och pluggar matte. Hon offrar en del av sin skoltid för att stå i kön under hela onsdagen. Hon kom hit vid 08-tiden, insläppet är först klockan 17. Konserten börjar kl 19.
Vad betyder Håkan för dig?
– Håkan betyder allt. Men jag har matteprov i morrn så jag måste plugga. Det är lätt att förklara varför jag måste vara här, säger hon.
Eftersom trycket på att få stå allra längst fram är så stort har fansen skapat ett eget system. De som kommer först till kön skriver upp sig på en lista och får även ett nummer i tusch på handen. Fansen samarbetar sedan med vakterna. Amanda Nyberg från Linköping har varit på 25 konserter med Hellström och flera gånger har hon hållit i kösystemet.
– Det är för att det ska bli så rättvist som möjligt. Det gör också att det blir lugnare i kön eftersom man inte vinner på att springa, förklarar Amanda Nyberg.